İpek Bebek Pike Takımı
İpek Bebek Pike Takımı
İpek Bebek Pike Takımı

İpek Bebek Pike Takımı - Sheet Set for Babies

Fiyat : ₺1.799,00(KDV Dahil)

PİKE KUMAŞ ÖZELLİĞİ : EL İLE EĞRİLMİŞ İPEK ATKI ÇÖZGÜ KİRMAN İPEKTEN EL İLE DOKUNMUŞ, YIKANMIŞ %100 İPEK KUMAŞ

FIRFIR :  %100 PAMUK KUMAŞ

RENK :   DOĞAL,  KREM 

BOYUT :  90 X 125 cm

 

ÇARŞAF KUMAŞ ÖZELLİĞİ :  İPEK ATKI ÇÖZGÜ KAMÇI İPEĞİ İPLİKTEN  EL İLE DOKUNMUŞ, YIKANMIŞ %100 İPEK KUMAŞ

ÇARŞAF ÇEVRESİ : %100 PAMUK KUMAŞ  

RENK: DOĞAL, KREM

BOYUT :

Lastikli Çarşaf : 90X140 cm     

Yastık Kılıfı : 35X45 cm

 

PİKE TAKIMI;

1 Adet Pike

1 Adet Yastıklı Çarşaf

1 Adet Yastık Kılıfı içermektedir.

 

YIKAMA VE ÜTÜ ÖNERİSİ:

ILIK SUDA TERCİHEN DEFNE SABUNU İLE ELDE YIKANIR

KURU TEMİZLEME YAPILABİLİR

DÜŞÜK ISIDA ÜTÜLENİR

 

 

3 PIECE BED SHEET SET: 1 frilled blanket,1 pillowcase and 1 fitted sheet. Fitted Sheet (90 X140 cm  ) ,Frilled blanket  (90X125 cm) and Pillow Cases (35 X 40 cm)  

100% Natural Silk, Soft and Free from Harmful Chemicals   

 

:

İPEK KUMAŞ ÖZELLİKLERİ 

BAĞIL SU BUHARI GEÇİRGENLİK ÖZELLİĞİ EN YÜKSEK OLAN KUMAŞTIR

Vücudumuzda ter oluşmadan önce ortaya çıkan fazla ısı eğer su buharı halinde dışarı atılabilirse, deride ıslaklık hissi oluşmadan vücut sıcaklığı dengelenebilmektedir. Deri ile temas halindeki ipek kumaş bağıl su buharı geçirgenliğini taşıyan tek kumaştır. Bu özelliği sayesinde terimizin su buharı şeklinde vücudumuzdan uzaklaştırılmasını sağlayarak terlememizi önler. Direk vücudumuzla temas ettiği noktalarda terden dolayı ıslanmaz, rahatsız edici görüntüye neden olmaz.

ISIL SOĞURGANLIK ÖZELLİĞİ EN YÜKSEK OLAN KUMAŞTIR

Sıcak-soğuk hissi olarak bilinen ısıl soğurganlık; kumaşın ısıl iletkenliği, yoğunluğu ve özgül ısısıyla değişen bir özelliktir ve kumaşın gözeneklilik, yüzey yapısı ve temas yüzeyi ile de ilişkilidir. Düzgün yüzeye sahip olan kumaşlar yüksek ısıl soğurganlığa sahiptir ve ilk temasta soğuk hissi verirler. İpek kumaş en yüksek ısıl soğurganlık özelliğe sahip olan kumaştır. Pamuk lifleri en yüksek ısıl iletim katsayısına sahip olmasına rağmen ipek lifi kadar ısıl soğurganlık özelliği taşımazlar. Bu durum ipeğin düzgün yüzey yapısı ile açıklanmaktadır.

HİDROFOBİK ÖZELLİĞİ EN YÜKSEK OLAN KUMAŞTIR

İpek kumaş hidrofobik özelliği en yüksek olan kumaştır.  Bu özelliği sayesinde ipek kumaşa damlacık nüfus etmez, en az su emicidir, nemlenmez.

İpek kumaşlar yüksek su buharı geçirgenliği, yüksek ısıl soğurganlık ve yüksek hidrofobik özellikleri sayesinde terlemenin yoğun olarak ortaya çıktığı yoğun aktivite koşulları için en ideal kumaşlardır.

CİLT YAPIMIZA EN YAKIN ÖZELLİKTE OLAN KUMAŞTIR

İpeğin yapısında cildimizdeki hücrelerde bulunan ve cildimize yararlı olan 18 çeşit protein vardır. Bu nedenle ipek kumaş cilt yapımıza en yakın doğal kumaştır. İçeriğindeki proteinler dolayısıyla insan DNA’sını iyileştirici ve yenileyici özelliğe sahiptir. İpek kumaş alerjiden korunmada, cilt irritasyonlarının azaltılmasında, egzema ve psöriaziz gibi cilt problemi olanlarda hastalık bulgularının azaltılmasında yararlı olabilmektedir. İçindeki sericin proteini saçla temas ettiğinde saçın daha sağlıklı ve canlı kalmasına yardımcı olabilir. İpekte bulunan proteinlerden bazıları günümüzde birçok güzellik ve cilt bakım ürününde de kullanılmaktadır.

 EV TOZU AKARI  VE BAKTERİ BARINDIRMAZ

İpekte bulunan sericin proteini ev tozu akarı ve bakteri barınmasını engeller. Bu nedenle ipek kumaş kir ve küf barındırmaz.

DİĞER KUMAŞLARA GÖRE VÜCUT KOKUSUNU İÇİNE ALMAZ

İpek kumaş diğer kumaşlara göre vücut kokusunu içine almaz ve kumaşta koku olmadığı için yıkanma sıklığı azalır.

UZUN SÜRE KULLANILABİLİR VE DEFORMASYONA UĞRAMAZ

İpek lifi aynı kalınlıktaki çelik telden daha sağlam ve elastiktir.  Bu yapısıyla uzun süre kullanılabilir ve deformasyona uğramaz.

İPEK KUMAŞ; ISIYA DAYANIKLIDIR

Saf, %100 doğal ipek kumaş bilinenin aksine ısıya dayanıklıdır. Sterelizasyona tabi tutulabilir.

HAFİF VE İNCEDİR

İpek; ısıtma oranı en yüksek dolgu malzemesi olmakla birlikte hafif ve incedir. Bu özelliği sayesinde ipek kozalarından elle açılarak ve genişletilerek tekstil ürünleri yapılabilir.

GÜNEŞ IŞINLARINA KARŞI YÜKSEK DÜZEYDE KORUYUCUDUR

İpek kumaş yün kumaştan sonra güneşin zararlı UV ışınlarına karsı en iyi koruma sağlayan kumaştır.

MASKE YAPIMİ İÇİN EN İDEAL KUMAŞTIR

 

 

Son yapılan çalışmalara göre ipek kumaş; damlacık yoluyla bulaşan hastalıklarda önemli bir iletim yolu olan küçük ve aerosolize su damlacıklarının nüfuzuna karşı en yüksek dirence sahip olan kumaştır. Uzun süre kullanımda rahat nefes alınması, tekrarlanabilir temizliği, çabuk kuruması, antimikrobiyal olması ve çoklu katmanlarda kullanıldığında dahi ince oluşu bu kumaşın maske malzemesi olarak kullanımınında önemini daha da arttırmaktadır.